Projekty

O projekcie "Piszemy razem"

powrót »
 Publikacja: 03 maja 2019 roku

Tekst ten został napisany przez Cecylię Dudys, która jest uczestniczką projektu i będzie umieszczony na wstępie książki pod tytułem „Wiktoria”

W głowie Haliny Sochy , pisarki – autorki dwóch wydanych już książek, narodził się pomysł projektu, który nazwała „Piszemy razem”. Również w jej wyobraźni powstał zarys fabuły i głównych postaci. Akcja rozgrywa się w Wodzisławiu Śląskim, gdzie pisarka mieszka, a niektóre wątki w Poznaniu i na Żywiecczyźnie. Będzie to opowieść o spotkaniu ludzi z różnych obszarów kulturowych, o innej mentalności i poglądach. O radzeniu sobie z trudnościami i problemami życia w nowej rzeczywistości, szukaniu własnych dróg i pokonywaniu uprzedzeń. To historia rodzenia się pięknych uczuć, relacji międzyludzkich – miłości, przyjaźni, zrozumienia i akceptacji. Tyle zamysł autorki. A reszta? Reszta należy do nas, kilkunastoosobowej babskiej ekipy, która zapełnia przestrzeń literacką wątkami pobocznymi, innymi postaciami, zdarzeniami, miejscami i pomysłami na, np. …udramatyzowanie akcji. Pieczołowicie obmyślamy przebieg wydarzeń. Ostatnio spotkałyśmy się w pięknym miejscu: Restauracja Leśniczówka. Dworek Weselny w Wodzisławiu Śląskim, by dopracować organizację tradycyjnego, wielkiego , śląskiego wesela, które nam się zapowiada. Piękne położenie tego obiektu wśród drzew, stylowe wnętrza i romantyczna atmosfera rezonowały z naszym wyobrażeniem o uroczystości. Degustacja też była. Wszak musiałyśmy ustalić menu weselne.
To jest nasz główny, wspólny cel, napisanie książki, „piórem” Naczelnej Pisarki, Halinki. Ale jak to zwykle bywa przy takich projektach i tu występuje zjawisko precesji, czyli, w drodze do celu zachodzą różne, inne, ważne zdarzenia. Sam fakt, że spotkały się osoby w większości nieznajome, spowodował w trakcie kolejnych spotkań szereg interakcji. Odkrywałyśmy się, poznawały, nawiązywały się prawdziwe sympatie i przyjaźnie W życiu każdej z nas nastąpiły pozytywne i znaczące zmiany, otworzyłyśmy się na nowe, nieznane dotąd obszary. Uczymy się od siebie nawzajem, cieszymy swoim towarzystwem, smakujemy radość życia. Nasza kreatywność, a przede wszystkim pomysłowość Halinki Sochy sprawiają, że dzieje się ciągle coś nowego, oczywiście, poza samym tworzeniem powieści. Na kolejnych spotkaniach każda z nas będzie prezentować to, co ją interesuje, fascynuje, co robi w życiu.

 

Halina Socha - krótko o mnie

Jestem kobietą dojrzałą - romantyczką, marzycielką, szamanką szczęśliwego życia rodzinnego.

Kocham mój dom, ogród i gotowanie.
Dużo mówię, ale jak trzeba słucham uważnie.
Mam swoje marzenia i lubię poranki przy filiżance kawy i dobrej książce.

Kontakt

Halina Socha
ul Wolności 114 D
44-300 Wodzisław Śl.
Telefon: +48 782 208 244
Email: kontakt@halinasocha.pl
Copyright © 2021 halinasocha.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone Halina Socha
Projekt i wykonanie ambicode.pl dla halinasocha.pl